1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 24.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA

Czy czekasz na świąteczny okresu z mieszanką różnych, często sprzecznych uczuć? Wielu z nas doświadcza takich emocji przed okresem świątecznym. Postaraj się obniżyć swoje oczekiwania, a masz szansę zaskoczyć samego siebie, że najbliższe święta będę okresem, na który niecierpliwie i z radością czekasz – radzi praktykująca na Wyspach psycholog Elżbieta Daniluk, która dla użytkowników naszego portalu przygotowała poradnik o tym, jak przetrwać święta.

W okresie świątecznym wiele się dzieje: mamy czas wolny od pracy, wszechogólne przyzwolenie na dogadzanie sobie w jedzeniu i piciu, a także ogólne nieustępujące poczucie radości i dobroci.

Pomijając te wszystkie emocje i uczucia, dla wielu z nas Święta sa okresem najbardziej stresującym w roku. Jest kilka powodów, dlaczego tak się dzieje, dlatego jeśli chcemy mieć naprawdę wesołe święta, musimy przyjrzeć się im ze szczególną uwagą.

Pierwszym powodem stresu są nasze zbyt wygórowane oczekiwania. Uważamy, że wszystko powinno być idealne. Dwanaście potraw na wigilijnym stole, błyszczące czystością okna, w kątach żadnego pyłku, a w rogu idealnie przystrojona, żywa choinka.

Jeśli nie spełnimy tych wszystkich oczekiwań czujemy, że zawiedliśmy siebie i naszą rodzinę.

Nawet, jeśli uda nam się spełnić te wysoko postawione oczekiwania, bardzo często jesteśmy tak zmęczeni wysiłkiem, włożonym w przygotowanie świąt, że nie potrafimy się nimi cieszyć. Dlatego warto obniżyć te oczekiwania i zgodzić się, że nawet jeśli nie wszystko będzie idealne, a wystarczająco dobre i tak będziemy potrafili się tym cieszyć.

To samo dotyczy kwestii poszukiwania prezentu. Znalezienie największego i najdroższego prezentu nie sprawi, że poczujemy się szczęśliwi, ani też że uszczęśliwimy innych. Dobre relacje z innymi dadzą nam więcej radości, a święta powinny być czasem, gdzie mamy okazję spotkać się z bliższą i dalszą rodziną i gdzie powinniśmy skupić się na byciu razem.

I tutaj często leży kolejny powód, który sprawia, że święta stają się raczej okresem, który próbujemy przetrwać niż okresem wesołości i bliskości.

W ciągu całego roku jesteśmy zbyt zabiegani i zajęci pracą, i nie mamy czasu na utrzymywanie bliskich relacji z rodziną, która bardzo często jest od nas oddalona. Gdy w końcu nadejdą święta, które dają nam możliwość bycia razem, okazuje się, jak mało nas łączy, a często w tym czasie wychodzą na jaw różne zadawnione urazy, żal czy problemy.

Znam parę świeżo po ślubie, którą nawet myśl o spędzaniu świąt z rodziną, szczególnie z rodzicami panny młodej, nie napawa optymizmem.

Oboje podjęli wspólną decyzję, że nie decydują się zostać rodzicami, dlatego ciągłe pytania dotyczące ewentualnej ciąży, zwykle kończą się kłótnią lub w najlepszym wypadku nieprzyjemną rozmową. Młoda para musi ciągle stawiać czoła rodzinie, która nie jest w stanie zaakceptować ich decyzji, dotyczącej ich bardzo prywatnej, osobistej sfery.

Ostatnio postawili ultimatum. Jeśli te ciągłe pytania się nie skończą, oni nie wezmą udziału w rodzinnych świętach. To da szanse rodzinie pogodzić się z ich decyzją i w końcu ją zaakceptować.

W rodzinie innej dziewczyny, emocjonalny chłód dominował w okresie całego dzieciństwa. Metodą, jaką przyjęła, aby radzić sobie z tą sytuacją, jest ograniczenie czasu, jaki spędza ze swoimi emocjonalnie niedostępnymi rodzicami - a nawet, jeśli z nimi jest, pamięta, gdzie leży problem. Jeśli czasem niezmiennie wybuchnie z powodu jakiegoś nielogicznego czy niekonsekwentnego zachowania rodziców czy rodzeństwa - ma przy tym dużą świadomość, co jest tego przyczyną. Czasem narzeka na brak emocjonalnej bliskości w rodzinie, której została pozbawiona, ale nie pozwala żeby ją to zbyt bolało, za każdym razem, gdy się spotyka się z krewnymi.

W powyższych sytuacjach, wspomniana wcześniej para i przedstawiona młoda dziewczyna, radzą sobie lepiej ze świętami, ponieważ wiedzą, czego się spodziewać, a także znaleźli sposób, żeby walczyć z czymś, czego nie zgadzają się zaakceptować. Teraz mają świadomość, że pewne sprawy w ich rodzinie nigdy nie ulegną zmianie.

Dlatego, aby uniknąć w tym roku kolejnych rozczarowań, warto mieć oczy szeroko otwarte i przyjrzeć się, jak wyglądały wcześniejsze święta w naszej rodzinie w ostatnich latach, a także w czasie naszego dzieciństwa i zapytać siebie, czy aby ciągle nie powtarza się ten sam model świat, który nam wcale nie służy.

Nawet, jeśli odkryjemy coś, co spowoduje, że będziemy smutni lub źli, da nam to szansę zdecydować, co chcemy lub możemy z tym zrobić, a to da nam z kolei poczucie kontroli, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, czego i każdemu z Was życzę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC