1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.2.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

KURSY ESOL

Czy wiecie, że polska infolinia w National Careers Service może pomóc w nauce języka angielskiego ESOL? O tym, czym są te kursy, jakie są ich rodzaje oraz jak konsultanci NCS podpowiadają, gdzie znajdują się najbliższe ośrodki kształcenia językowego - opowiada poniższy artykuł. A my przypominamy, że na infolinię National Careers Service możecie zadzwonić bezpłatnie z telefonów stacjonarnych i uzyskać pomoć w szerokim zakresie zagadnień związanych z zatrudnieniem oraz podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Celem niniejszego artykułu jest przybliżenie czytelnikowi charakterystyki programu kursów języka angielskiego, stworzonego z myślą o osobach, które przyjechały do Wielkiej Brytanii bez znajomości (lub ze słabą znajomością) języka angielskiego. Kursy te w skrócie nazywane są ESOL a pełna nazwa brzmi English for Speakers of Other Languages, co w dokładnym tłumaczeniu znaczy ‘Angielski dla obcokrajowców’. Są to kursy umożliwiające naukę języka angielskiego od podstaw. Program kursów składa się zwykle z pięciu etapów, jednakże nie ma konieczności przechodzenia przez wszystkie etapy, ponieważ istnieje możliwość rozpoczęcia kursu na dowolnym poziomie i jest to ściśle związane z posiadanymi już umiejętnościami posługiwania się tym językiem. Umiejętności te są oceniane przez nauczyciela przy zapisywaniu się na kurs, na spotkaniu poprzedzajacym rozpoczęcie nauki.

Istnieją trzy rodzaje programów ESOL:

- ESOL Skills for Life - umożliwiający zdobycie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach – w sklepie, u lekarza, w pracy, etc. Ocenie podlegają umiejętności mówienia i słuchania oraz czytania i pisania.

- ESOL for Work – nauka języka angielskiego powiązana z elementami zawodowymi. Jest to zakres krótkich, praktycznych, zorientowanych na pracę kwalifikacji ESOL. Są one głównie skierowane do grup takich jak pracownicy emigracyjni.

- ESOL International - Międzynarodowe kursy ESOL są zazwyczaj skierowane do zagranicznych studentów przebywających w Wielkiej Brytanii na ograniczony okres czasu, którzy planują naukę na wyższym poziomie niż jest zapewniony na kursach ESOL Skills for Life. Kursy te mogą być prowadzone w różnego rodzaju szkołach średnich, na uniwersytetach i w prywatnych szkołach językowych i są rownież znane pod angielską nazwą ‘English as a Foreign Language’ (EFL), co w dokładnym tłumaczeniu brzmi 'Angielski jako język obcy'.

Interesującą opcją dla osób pragnących pozostać w Wielkiej Brytanii i starać się o obywatelstwo brytyjskie jest opcja kursu ‘ESOL with Citizenship’, który umożliwi nie tylko nabycie umiejętności posługiwania się językiem angielskim ale również zdobycie wiedzy na temat życia w Wielkiej Brytanii – wiedzy obywatelskiej, wymaganej w procesie starania się o obywatelstwo.

Doradcy pracujący w serwisie National Careers Service mają dostęp do obszernych baz danych, zawierających zestawienia różnego rodzaju szkół i ośrodków kształcenia, w których istnieje możliwość zrobienia kursów ESOL. Mają również możliwość szukania tych szkół w jak najbliższej odległości od podanego przez klienta miejsca zamieszkania. Ponadto zespół polskojęzycznych doradców, pracujący w National Careers Service oferuje pomoc w kontakcie z wybraną przez klienta szkołą, jak również pomoc w zapisaniu się na kurs języka angielskiego.

W celu uzyskania szczegółowych informacji w tym zakresie zapraszamy do kontaktu z National Career Service. Udzielamy również darmowych porad zawodowych a wybierając numer 0800 093 1114 w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku jest możliwość porozmawiania z doradcą w języku polskim. ZAPRASZAMY.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC