1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 22.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

PRACOWNIK KSIĘGOWOŚCI

W kolejnym z serii artykułów doradztwa zawodowego, National Careers Service przedstawia profesję pracownika księgowości. Dowiedzcie się, jak można zdobyć ten zawód, gdzie pracować, co wchodzi w skład obowiązków, jakie powinniśmy mieć zdolności i predyspozycje i w końcu, gdzie szukać odpowiedzi na pytania związane z wyborem tej pracy jako naszej drogi zawodowej.
„Będąc pracownikiem księgowości możesz pracować we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i organizacji, między innymi prowadząc dokumentację finansową w konkretnej firmie czy też  np. pomagając w przygotowaniu sprawozdań finansowych.

Każda firma musi prowadzić dokumentację finansową, dlatego też pracownicy księgowości znajdą zatrudnienie we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i organizacji, zarówno dużych i małych.

W zależności od charakteru działalności konkretnej firmy, zakres zadań i obowiązków księgowego może się różnić w poszczególnych przedsiębiorstwach. Praca w księgowości prawie na pewno będzie oparta na pracy z komputerem i używaniem specjalistycznych systemów księgowych lub programów takich, jak Microsoft Access i Excel.

Osoba decydująca się na tego rodzaju ścieżkę zawodową musi być przygotowana na to, że obowiązki na tym stanowisku mogą obejmować:

• przygotowywanie płac i zarządzanie roszczeniami dotyczącymi wydatków

• zajmowanie się wydatkami i przychodami firmy

• zajmowanie się fakturami

• wypełnianie deklaracji VAT (zajmowanie się zwrotami podatku VAT)

... I wiele innych obszarów działalności firmy, obejmujących transakcje finansowe włączając pomoc w przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych.

W dużym przedsiębiorstwie pracownik księgowości może mieć wyznaczone konkretne zadania tylko z jednego obszaru i specjalizować się w jednej dziedzinie, jak na przykład prowadzenie rejestrów przeprowadzanych przez firmę transakcji kupna i sprzedaży, zajmowanie się płacami czy też kontrolą kredytową. W przypadku mniejszych firm  natomiast może być np. odpowiedzialny za wszystkie te zadania jednocześnie. Bardzo małe przedsiębiorstwa, które nie mogą sobie pozwolić na zatrudnianie księgowego w pełnym wymiarze godzin, mogą w razie potrzeby korzystać z usług biur rachunkowych.

Szukając zatrudnienia jako pracownik księgowości dużym atutem jest posiadanie doświadczenia w pracy biurowej, ale przede wszystkim umiejętność swobodnego posługiwania się komputerem i operowania liczbami. Wiele treningów jest prowadzonych na bieżąco w trakcie pracy, więc istnieje możliwość nabywania nowych kwalifikacji zawodowych i budowania swojego doświadczenia zawodowego, a w konsekwencji możliwość awansu w tym zawodzie poprzez np. objęcie stanowiska technika rachunkowości, księgowego a następnie głównego księgowego.

Aby uzyskać wszystkie niezbędne  informacje na temat warunków, jakie należy spełniać, aby mieć możliwość skutecznego ubiegania się o tego typu stanowisko pracy czyli na temat wymaganych kwalifikacji, umiejętności, wiedzy, jak również późniejszych możliwości rozwoju zawodowego i perspektyw awansu, zapraszamy do kontaktu z doradcami z National Careers Service. Dzwoniąc pod numer 0800 093 1114, w godzinach od 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku, będziesz miał możliwość porozmawiania z doradcą w języku polskim. ZAPRASZAMY”.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC