1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 24.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

ZMIANY W EMERYTURACH W UK

Październik 2012 będzie miesiącem, w którym rozpocznie się wdrażanie zmian w obecnym systemie emerytalnym UK. I chociaż emerytura to pewnie ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, którą planujemy i na którą się szykujemy – warto zapoznać się z nowymi regułami, których wytłumaczenie przedstawiamy poniżej. Obecnie, wysokość emerytury podstawowej to £107.45 tygodniowo na osobę. Rząd postanowił zatem zachęcić nas do przyjęcia dodatkowego rozwiązania, które zagwarantuje nam więcej funduszy na spokojną starość.

Zmiany dotyczą tzw. „workplace pension” czyli sposobu oszczędzania na emeryturę, który jest aranżowany przez pracodawców dla pracowników w danym miejscu pracy. Inne określenia, z którymi mogliście się spotkać, to: „company pension”, “occupational pension” lub “works pension”. Od października bieżącego roku, pracodawca automatycznie będzie zapisywać pracowników do firmowych planów emerytalnych, jeśli spełnią oni poniższe warunki i dzięki temu, jeśli tylko będą chcieli płacić za swoją emeryturę – dołoży się do niej zarówno pracodawca, jak i rząd.

Zmiany obejmą wszystkich pracowników, którzy:

- jeszcze nie zostali zapisani do programu emerytalnego w miejscu pracy,

- mają ponad 22 lata,

- nie przekroczyli wieku kwalifikującego do emerytury krajowej, podstawowej (State Pension),

- zarabiają więcej niż £8,105 rocznie,

- pracują w UK

Pracodawcy powinni poinformować swoich pracowników, czy i w jaki sposób zmiany odbiją się na ich sytuacji. Pamiętajcie, że pracownicy mogą zrezygnować z zapisu do planu emerytalnego. Jeśli jednak do niego przystapią, zaczną regularnie oszczędzać na swoją przyszłość.

Zmiany w systemie emerytalnym są tak ogromne i skomplikowane pod względem operacyjnym, że ich wprowadzenie w życie zostało uzależnione od wielkości danej firmy. Na tak zwany pierwszy ogień pójdą zakłady pracy zatrudniające więcej niż 30,000 osób (2012 i początek 2013), a następnie te z więcej niż 350 pracownikami (rok 2013 i kolejne). Najmniejsze firmy zmiany wprowadzą najpóźniej. Ponownie, Wasz pracodawca skontaktuje się z Wami w okresie poprzedzającym wdrożenie reform i określi dokładnie, od kiedy zaczną one obowiązywać.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – plan emerytalny przewiduje, że za naszą składką na cele emerytalne, podążać będą fundusze od pracodawcy i rządu. Firmy początkowo odprowadzać będą w tym celu jeden procent od kwalifikującej się sumy zarobków, docelowo będzie to 3%. Państwo natomiast dołoży swój wkład z pieniążków, które zapłaciliśmy w formie podatku dochodowego – część z nich nie wpłynie do krajowej kasy, ale na nasz fundusz emerytalny właśnie.

Strona www.direct.gov.uk kwestie obrazuje w taki oto sposób:

PRZYKŁAD JOHNA

Składki na emeryturę pracowniczą Johna są obliczane procentowo na podstawie jego podstawowego (a więc bez nadgodzin i bonusów) wynagrodzenia brutto. John zarabia £12,000 rocznie (£1,000 miesięcznie). John otrzymuje wypłatę miesięcznie. Plan emerytalny w jego miejscu pracy stosuje następujące wyliczenia:

 

- składka Johna: 4% jego wynagrodzenia podstawowego brutto,

- składka firmy: kwota równa 3% wynagrodzenia podstawowego brutto Johna,

- składka państwa: w formie ulgi podatkowej, równa 1% wynagrodzenia podstawowego brutto Johna

 

A to z kolei oznacza, że:

- John płaci 40 funtów na swoją emeryturę, kwota jest odciągana z jego zarobków raz na miesiąc,

- pracodawca dokłada 30 funtów miesięcznie,

- a państwo 10 funtów w postaci ulgi

 

John, choć płaci tylko 40 funtów, otrzymuje aż 80 na swoją emeryturę.

Więcej informacji na temat reformy systemu emerytalnego w UK znajdziecie na stronie www.direct.gov.uk. W przypadku wątpliwości, skontaktujcie się także ze swoim pracodawcą/oddziałem HR.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC