1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 11.12.2018
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

POCZĄTEK REWOLUCJI ZASIŁKOWEJ

Brytyjski rząd wypowiada stanowczą walkę osobom nadużywającym systemu opieki społecznej i korzystającym latami z zasiłków. Premier David Cameron skrytykował istniejący system zasiłków i traktowanie ich przez zasiłkobiorców jako coś należnego. Równocześnie zapowiedział szereg zmian w systemie benefitów. Jedna ze zmian ma polegać na zróżnicowaniu stawek zasiłków w zależności od miejsca zamieszkania tak, aby uwzględnić różnice w kosztach utrzymania między regionami i krajami UK.

Ważne zmiany będą dotyczyć mieszkańców mieszkań komunalnych (councilowych). Planowane jest wprowadzenie limitu zarobków dla tych osób. Jeśli go przekroczą, będą musiały opuścić mieszkanie komunalne. Równocześnie ma zostać obniżony dotychczasowy limit wypłaty zasiłku mieszkaniowego – housing benefit. Obecnie wynosi on aż 20 tysięcy funtów rocznie.

Ponadto zasiłek housing benefit będą mogły pobierać tylko osoby powyżej 25. roku życia. Według uzasadnień rządu wielu młodych ludzi wyprowadza się od rodziców tylko po to, aby uzyskać niezależność finansowaną z systemu zasiłków. W ten sposób 18-, 19-latkowie otrzymują zasiłek mieszkaniowy, nawet jeśli nie pracują i nie szukają pracy.

Rząd chce również zmian w zasiłkach na dzieci tak, aby decyzja o dziecku nie wynikała z pragnienia poprawy własnej sytuacji materialnej. Dlatego też zamiast wypłat zasiłków w postaci pieniężnej planuje się inne formy wsparcia dla rodzin z dziećmi, między innymi bezpłatną opiekę w żłobku-przedszkolu.

Kobietom w ciąży oferowane będą szkolenia i inne formy przygotowania do pracy tak, aby po urodzeniu dziecka mogły wrócić do pracy zawodowej.

Rząd planuje również pomoc chorym w powrocie do pracy. Zasiłek sickness benefit ma być przeznaczany bardziej na rehabilitację i powrót do pełni sił chorego, pobierającego ten zasiłek, nie zaś być jego stałym źródłem dochodu.

Zasiłki dla bezrobotnych mają być rewaloryzowane nie w oparciu o stopę inflacji, ale o poziom zarobków. Brytyjski premier w jednym z publicznych wystąpień zasugerował, że dąży do tego, aby zasiłek dla bezrobotnych był zasiłkiem dla tych, którzy stracili pracę, nie zaś dla tych, którzy nigdy nie pracowali.

 

mik, Twój Sukces UK

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC