1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 29.3.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

PRACUJĄC JAKO OPIEKUN W ANGLII

Prezentujemy kolejny z serii artykułów dotyczących zatrudnienia w UK i przygotowanych przez National Careers Service. Tym razem traktuje on o pracy w charakterze opiekuna w Anglii. Przy okazji pragniemy poinformować, że w organizacji zaszły pewne zmiany. National Careers Service powstała w kwietniu z połączenia serwisów, funkcjonujących pod nazwami „Next Step” i „Connexions Direct”, łącząc te dwie usługi w jedno źródło wsparcia w odniesieniu do zagadnień związanych z karierą zawodową i edukacją.

W artykule tym znajdziesz informacje, gdzie i jak możesz uzyskać poradę zawodową, jeżeli chcesz podjąć zatrudnienie w charakterze opiekuna w Anglii.

National Careers Service udziela porad, co należy zrobić, aby rozpoznać w Wielkiej Brytanii kwalifikacje zdobyte w Polsce i móc je wykorzystać, szukając pracy jako opiekun - a także, co należy zrobić, żeby zdobyć nowe kwalifikacje poprzez zapisanie się na odpowiedni kurs.

Jeżeli rozważasz rozpoczęcie kariery zawodowej w roli opiekuna, dobrym pomysłem jest zdobycie jak najwięcej informacji na temat umiejętności, którymi muszą wykazywać się osoby, chcące pracować w tym zawodzie, jak również warunków pracy, których możesz się spodziewać podejmując tego rodzaju zatrudnienie. Ważne jest, aby być świadomym, że pojęcie zawodu opiekuna (i związane z nim obowiązki) jest bardzo szerokie i zróżnicowane, ponieważ uzależnione jest od “typu” klienta, jego potrzeb i stopnia niepełnosprawności/niezaradności, jak również od miejsca, w którym klient przebywa.

 

 

Jako opiekun możesz pracować z osobami starszymi, które potrzebują wsparcia, z niepełnosprawnymi osobami dorosłymi i dziećmi, jak również z osobami opóźnionymi w rozwoju intelektualnym, mającymi trudności edukacyjne. Praca z tego typu klientami może mieć miejsce w rożnego rodzaju domach opieki, schroniskach czy też prywatnych domach klientów.

Typowe w tej pracy obowiązki obejmują:

- Pomaganie klientom w codziennej pielęgnacji ciała - mycie, ubieranie, jak rownież przyjmowanie pokarmów i korzystanie z toalety;

- Wypełnianie codziennych obowiązków/prac domowych – pranie, sprzątanie, robienie zakupów;

- Pomaganie klientom w zarządzaniu ich budżetem domowym, płacenie rachunków, pisanie listów, itp.;

- Współpraca z innymi profesjonalnymi placówkami opiekuńczymi, placówkami służby zdrowia w celu zaplanowania i zapewnienia kompleksowej indywidualnej opieki.

W większości przypadków opiekun pracuje z grupami osób, jakkolwiek istnieje również możliwość pracy tylko z jedną osobą w pełnym wymiarze godzin.

Specyfika tego zawodu zazwyczaj wymaga również nienormowanego czasu pracy (uwarunkowanego indywidualnymi czynnikami), obejmującymi również konieczność pracy w soboty, niedziele i święta, opiekę w godzinach nocnych, w niektórych przypadkach również konieczność zamieszkania w miejscu pracy - w domu osoby wymagającej opieki. Jednakże opcje pracy w niepełnym wymiarze godzin też są dostępne na rynku pracy w tym sektorze. Wykonując pracę opiekuna środowiskowego prawdopodobnie będziesz zobowiązany/zobowiązana do podróżowania pomiędzy miejscami zamieszkania Twoich klientów, więc posiadanie własnego środka transportu może okazać się niezbędne.

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana pomaganiem innym, zwłaszcza będącym w trudnej sytuacji życiowej i rozważasz powiązanie swojej kariery zawodowej z możliwością pomagania innym, oferujemy pomoc w postaci informacji oraz profesjonalnej porady zawodowej na temat wymaganych w tym zawodzie kwalifikacji oraz kursów i szkoleń umożliwiających ich zdobycie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w serwisie National Careers Service, na polskiej bezpłatnej infolinii pod numerem 0800 093 11 14, otwartej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC