1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

WALKA Z ROZTOCZAMI

 Podczas majowego Tygodnia Walki z Alergią okazało się, że ponad 2/3 Polaków nigdy nie pierze swoich poduszek (w pralkach lub pralniach chemicznych), a w ponad połowie gospodarstw domowych  poduszki respondentów mają więcej niż 5 lat.
Choć często wietrzone i wizualnie czyste, mięciutkie poduszki są ulubionym środowiskiem najpopularniejszych alergenów – roztoczy. Według lekarzy ponad połowa z około 12 milionów alergików  jest uczulona na roztocza, co stawia je na pierwszym miejscu wśród substancji uczulających spotykanych w domach. Czterech na pięciu badanych podczas Tygodnia Walki z Alergią skarżył się za zaburzenia snu lub bezsenność wskutek zaostrzonych symptomów uczulenia pojawiających się w nocy.
Prawdopodobny powód pogorszenia samopoczucia w porze odpoczynku znajduje się najczęściej tuż pod nosem (albo głową) alergika – w poduszce. Nawet 250 000 roztoczy może gnieździć się w korzystnym dla nich środowisku wewnątrz niewielkiego "jaśka". A właściciel poduszki sam zapewnia im doskonałe warunki bytowania – temperaturę, wilgotność i pokarm (białko z mikroskopijnych fragmentów złuszczonego naskórka). Martwe roztocza oraz odchody tych żyjątek powodują zaostrzenie objawów astmy oraz alergii.

Lekarze są zgodni – wielu ludzi lekceważy wpływ niewidocznych alergenów na samopoczucie. Często do momentu wizyty u alergologa po długotrwałym okresie zmagania się z katarem, swędzenie, łzawieniem, wysypką i innymi objawami są nieświadomi, że dotknęła ich alergia na substancję powszechnie spotykaną w domu, przez cały rok. Ze zdziwieniem dowiadują się, że koszmar zapchanego nosa, opuchniętych powiek i swędzącej skóry ma swoje źródło w sypialni.

Wiele osób nieświadomie sprawia, że ich łóżka stają się rajem dla roztoczy. Większość z nas lubi otulić się cieplutką kołderką, podnosząc w ten sposób temperaturę i zwiększając aktywność saprofitów. Pot z rozgrzanej podczas snu skóry zapewnia odpowiednią wilgotność, a położenie się do snu świeżo po kąpieli, z mokrymi włosami poprawia warunki bytowania i rozmnażania.

Także ludzkie upodobanie do wygody ułatwia życie roztoczom. Mniej więcej połowa z nas śpi na jednej poduszce, nieco ponad 1/3 używa dwóch. Dzięki temu nasze łóżko staje się bezpiecznym schronieniem dla setek tysięcy saprofitów. Około 20% badanych regularnie kładzie się spać z mokrymi włosami, ponad połowa robi to 2-3 razy w miesiącu.

Fakty

w 75 % domów można wykryć alergeny w łóżkach, sofach, dywanach i innych meblach tapicerowanych
w jednej poduszce może znajdować się nawet 250.000 roztoczy
ponad połowa alergików uczulona jest na roztocza kurzu domowego
roztocza są uznawane za jedną z przyczyn ataków astmy

Jak zapobiegać gromadzeniu się roztoczy w sypialni?

myć lub odkurzać pojemnik na pościel - przynajmniej raz w tygodniu
często zmieniać pościel
regularnie czyścić poduszki w pralniach chemicznych,
materace lub tapicerkę łóżka - odkurzać, prać i dezynfekować

Niestety, roztocza są wyjątkowo odporne – giną dopiero w temperaturze przekraczającej 60 stopni Celsjusza, którą trudno uzyskać podczas prania materaca czy obicia łóżka. Aby zwiększyć skuteczność czyszczenia za pomocą ekstraktora zaleca się stosowanie specjalistycznych środków zabijających roztocza i usuwających ich odchody.

Maj miesiacem promocji! Nie zwlekaj,zadzwon! Zapytaj sie o szczegoly. 
http://www.facebook.com/pages/HABEX-Profesjonalne-us%C5%82ugi-sprz%C4%85taj%C4%85ce/289140101126189

www.habex.co.uk
tel.07835422588

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC