1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

ZWOLNIENIA PRACOWNIKÓW AGENCYJNYCH?

A miało być tak pięknie... Według najnowszych regulacji, wprowadzonych w życie w październiku ubiegłego roku, status pracowników agencyjnych miał zostać poprawiony poprzez zaprzestanie nielegalnych praktyk i wyzysku, począwszy od płacenia zaniżonych stawek, odmawiania prawa do urlopu czy na oszukiwaniu na nadgodzinach kończąc. Słowem – pracownik agencyjny ma być traktowany tak samo i na równi z pracownikiem na etacie po zakończeniu 12-tygodniowego okresu próbnego.

Tymczasem, według badań przeprowadzonych przez Association of Professional Staffing Companies (APSCo) – zrzeszenia reprezentującego interesy organizacji rekrutacyjnych specjalistów – wśród swoich członków, aż 29% pracodawców zapowiada kończenie kontraktów z pracownikami agencyjnymi przed upływem okresu 12 miesięcy. Ma to uchronić firmy od płacenia wyższych stawek i gwarantowania równych praw.

Styczeń jest miesiącem, kiedy rynek pracy spodziewa się napływu pierwszej fali zwolnionej w powyższy sposób siły roboczej, a w tym wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów, zatrudnionych przy zleceniach (np. w branży medycznej czy komputerowej) i obcokrajowców pracujących przez agencje. Dzieje się tak dlatego, że przepisy weszły w życie 1 października 2011 roku, więc 3-miesięczny okres próbny skończył się w grudniu.

Nowe przepisy gwarantują m.in.:

  • - takie same jak pracowników etatowych płatności za podstawowe godziny pracy, nadgodziny i pracę na zmiany, jak również za pracę w szczególnie trudnych czy niebezpiecznych warunkach oraz pracę w godzinach niesocjalnych,

  • - prawo do pracy w takim samym wymiarze godzin, w jakich pracują pracownicy etatowi,

  • - prawo do takich samych przerw w czasie godzin pracy,

  • - prawo do równorzędnej liczby płatnych dni urlopowych,

  • - prawo do uzyskania informacji o nowych wakatach w firmie i możliwość ubiegania się o inne stanowiska,

  •  -prawo do korzystania z tych samych udogodnień jakie przysługują pracownikom etatowym, takich jak stołówka, żłobek lub opieka nad dziećmi, udział w szkoleniach, a także usługi transportowe umożliwiające dojazd do pracy.

Szacuje się, że nowe prawo da szansę na lepsze warunki pracy blisko 1,4 milionom pracowników. Jaki procent pracowników faktycznie otrzyma pełnię praw i przywilejów – to temat do dyskusji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC