1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 18.3.2018
 
 
 
 
transport mk baner2
  SHA baner
 
Oferuję przeprowadzki do/z Polski
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

info

Szansa na śnieg w Bedford

snieg bedford 2018Urząd Meteorologiczny Met Office wystosował żółte ostrzeżenie pogodowe dla naszego miasta, East of England oraz innych części kraju w związku z prognozowanymi opadami śniegu. Jest to alarm nietypowy, gdyż obejmujący aż dwa dni w przyszłym tygodniu, zamiast jednodniowego ostrzeżenia, do którego Met Office przyzwyczaił nas w tym sezonie zimowym.

Remont przy moście Ford End Road

ford end road bedford remontMost Ford End Road zostanie zamknięty dla ruchu drogowego w okresie od poniedziałku, 19 lutego do sierpnia tego roku. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest elektryfikacja, której Network Rail musi dokonać na linii kolejowej Midland Main Line, na odcinku prowadzącym do Kettering i Corby.

Bedford w nowym świetle

swiatla bedfordDzięki staraniom i zabezpieczeniu odpowiednich funduszy przez Bedford Borough Council, przy Bedford Town Bridge oraz Embankment zainstalowano nowe miejskie, zdalnie monitorowane oświetlenie LED. Pozwoli ono nie tylko przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców miasta, ale również podkreślić historyczne znaczenie centrum Bedford.

Świąteczny niezbędnik 2017

swiateczny niezbednik bedford 2017Zaczyna się najbardziej intensywny okres przed świętami Bożego Narodzenia. Aby mieć pewność, że zdążymy ze wszystkimi prezentami i zakupami, nadamy na czas przesyłki oraz kartki z życzeniami i wystawimy kosze na śmieci w odpowiednim dniu – przygotowaliśmy dla Was daty i godziny otwarcia największych sklepów, zmiany w harmonogramie komunikacji miejskiej, a także inne, przydatne informacje w ostatnim tygodniu przed świętami w Bedford.

Inwestycja dla Manton Lane

rondo bedford 2017Jest szansa dla jednego z najbardziej zakorkowanych obszarów naszego miasta. Mowa o rondzie przy Manton Lane (oraz o samej ulicy) i rondzie Clapham/Northern Bypass (A6). Bedford Borough Council ogłosił plany inwestycji, która pochłonie 5 milionów funtów i przyczyni się do usprawnienia ruchu drogowego i pieszego przy wspomnianym wyżej odcinku.

Polacy z Bedford pomogą Kubie

irma kuba bedfordKażdy z nas na pewno widział zeszłotygodniowe sprawozdania, opisujące skutki i olbrzymie straty, jakie wyrządził na Karaibach i w Stanach Zjednoczonych huragan Irma. W Bedford pojawiła się szansa pomocy choć garstce ludzi, którym huragan zabrał niekiedy cały dobytek życia. Z inicjatywą wyszedł Soprano Kebab House w Bedford a przyłączyć się do niej może każdy mieszkaniec naszego miasta.

Modernizacja Harpur Centre w Bedford

harpur centre bedford 2017 2Plany, zakładające przekształcenie i modernizację centrum handlowego Harpur Shopping Centre w Bedford, zostały w tym tygodniu złożone w Bedford Borough Council. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców naszego miasta zyska nowy wygląd zewnętrzny.

Modernizacja parkingu River Street

parking bedford 2017Bedford Borough Council rozpoczął remont 465-stanowiskowego parkingu miejskiego przy River Street. Prace modernizacyjne potrwają do 27 czerwca. Koszt inwestycji to £120,000 funtów. Dzięki tej kwocie użytkownicy parkingu będą korzystać z zupełnie nowego systemu parkomatowego.

Nowości w Soprano

obiady soprano bedfordOd zeszłego tygodnia, zgodnie z życzeniem klientów Soprano, oferta baru została powiększona. Od wtorku do piątku serwowane będzie Danie Dnia dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty na gotowanie obiadów w tygodniu. W menu już znalazły się typowe polskie potrawy, jak schabowy, kurczak w panierce, gulasz czy kotlety podawane z ziemniakami lub frytkami i świeżymy surówkami.

Home Office prosi o nieskładanie wniosków o stały pobyt

home office pobyt stalyObywatele krajów należących do Unii Europejskiej, którzy żyją, mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii, zostali poproszeni przez Home Office o zaprzestanie wysyłania wniosków o stałą rezydenturę. Urząd w zamian radzi tym ponad 3 milionom osób, aby zapisały się do systemu powiadomień emailowych – ma on przesłać w razie konieczności stosowne informacje o jakiejkolwiek zmianie w ich sytuacji.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
ABC