1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 25.1.2020
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

mable nowy

carworld dlugi new

 

POLECANE

Wielka Brytania nie jest już państwem chrześcijańskim

chrzescijanstwo ukWielka Brytania już dawno przestała być państwem chrześcijańskim i powinna przestać się zachowywać jakby nim była – to główny wniosek płynący z raportu opracowanego przez brytyjską Komisję ds. Religii i Wierzeń w Życiu Publicznym (Commission on Religion and Belief in Public Life).

Teza i zalecenia zawarte w dokumencie wywołały burzę wśród przedstawicieli kościoła anglikańskiego, rządu oraz przywódców duchowych.

Komisja pod przewodnictwem byłej sędziny Sądu Najwyższego, baronessy Butler-Sloss, przez dwa lata przyglądała się miejscu religii w brytyjskim, współczesnym społeczeństwie.

W rezultacie stwierdzono, że chrześcijaństwo w UK zostało zdegradowane przez inne, rosnące w siłę religie, np. islam.

 

~Połowa Brytyjczyków to zdeklarowani ateiści. Jeszcze w 1983 roku anglikanów w UK było 40% - dwadzieścia lat później było ich tylko pięć.~

 

Spadek liczby uczęszczających do kościołów chrześcijan w Wielkiej Brytanii w połączeniu ze wzrostem praktykujących pozostałe wyznania musi, według członków komisji, oznaczać nowy porządek w życiu publicznym w postaci jego "odchrystianizowania".

Szkoły wyznaniowe w obecnym wydaniu stwarzają podziały, a religijna segregacja dzieci powinna być zlikwidowana – ogłoszono w wyniku badań.

Raport popiera plany zmniejszenia liczby biskupów anglikańskich w Izbie Lordów w parlamencie brytyjskim z 26 do 16 i zastąpienie ich imamami, rabinami czy ewangelickimi pastorami.

Dokument nie oszczędza również koronacji przyszłego monarchy – cała ceremonia powinna być tak zmieniona, aby odzwierciedlała "mniej chrześcijańską" Wielką Brytanię. Bardziej pluralistyczny charakter jest zalecany dla wszystkich większych ceremonii publicznych.

 

~Kontrowersyjnie i przewrotnie, w ramach polityki antyterrorystycznej, studenci powinni mieć swobodę w wyrażaniu swoich radykalnych poglądów na kampusach bez strachu o bycie zgłoszonymi do służb bezpieczeństwa.~

 

W mediach oraz w wypowiedziach polityków musi zapanować inny język, jakim opisuje się walkę z terroryzmem – dzięki temu w dużym stopniu uniknie się radykalizacji brytyjskich muzułmanów, którzy nie będą musieli czuć się wyobcowani z brytyjskiego społeczeństwa.

Niektórzy ministrowie w rządzie Davida Camerona określili raport mianem "poważnie niesłusznego".

- Raport jest zdominowany modnym ostatnio podejściem, według którego tradycyjna religia traci na swoim znaczeniu, a odstępstwo od niej jest tym samym co humanizm czy sekularyzm – czytamy z kolei w oświadczeniu Church of England. - Ważne jest, żeby pamiętać, iż większość opinii publicznej silnie sprzeciwia się marginalizacji chrześcijaństwa.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC