1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 12.11.2019

MT-170x200px(bedfordpl)

pcla new

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
możesz podzielić sie tym co ci się nie podoba UWAGA prosimy nie obrażac religii, odmienności seksualnej czy etnicznej

TEMAT: Anglia nie taka "fajna"...?

Anglia nie taka "fajna"...? 12 lata 1 tydzień temu #1

• Karola1212
  • Karola1212 Avatar
  • Wylogowany
  • Forumowicz
  • Oklaski: 0
Przyjecha?em do Anglii jako wykszta?cony m?ody cz?owiek, znaj?cy j?zyk, maj?cy pewne do?wiadczenia zawodowe w pracach biurowych w Polsce. Przyjecha?em, by zrobi? krok naprz

Anglia nie taka "fajna"...? 12 lata 1 tydzień temu #2

• Karola1212
  • Karola1212 Avatar
  • Wylogowany
  • Forumowicz
0tello napisał:
Czekam na lepsze czasy...

nie czekaj tylko zrob cos, zeby sobie pomoc.

Jak masz wyksztalcenie i jakiekolwiek doswiadczenie, to po co chodzisz po agencjach, ktore oferuja tylko prace najgorzej platne i najciezsze...

Tutaj naprawde wystarczy tylko chciec...

Skladales przynajmniej aplikacje na stanowiska biurowe?

Anglia nie taka "fajna"...? 12 lata 1 tydzień temu #3

• Karola1212
  • Karola1212 Avatar
  • Wylogowany
  • Forumowicz
0tello napisał:
co mnie tu spotyka? Oferowane prace... Heh... To chyba dyskryminacja dlatego, ?e jestem ze wschodniej Europy?

Mylisz sie

0tello napisał:
Czy oni naprawd? nie rozumiej?, ?e poziom nauczania w Polsce jest wy?szy ni? w Anglii?

Tu bym sie spieral, nie wiem jak to zbadales.. ;-)

0tello napisał:
"Jeste? z Polski to wy?lemy Ciebie do fabryki na nocn? zmian?"

Powiedz ze Ci nie pasuje nocna zmiana w fabryce

0tello napisał:
Jak na razie te pierwsze tygodnie to wielkie uwstecznianie si?... Warunki mieszkaalne - standard bardzo niski... Praca zupe?nie niodpowiednia do moich oczekiwa?, umiej?tno?ci, wykszta?cenia. Brak w tej pracy kontaktu z osobami rozmawiaj?cymi po angielsku, by m

Anglia nie taka "fajna"...? 12 lata 1 tydzień temu #4

• maslaczek
  • maslaczek Avatar
  • Wylogowany
  • Nowy
Otello niestety polskie media swojego czasu rozdmuchaly informacje ilu tutaj potrzeba ludzi itd

Powiedzmy sobie otwarcie : prace dla fachowca zaczyna sie aplikowac jescze w Polsce , i jezeli zostaniesz zaproszony na rozmowe - wtedy mozesz myslec inaczej .

Obecnie potrzebne jest mieso do pracy , a sami sobie jestesmy winni .Branie pracy jakiej nie dadza bo zyc trzeba, zgadzanie sie na oszukiwanie przez agencje itd.

Niestety nikt nie pisal ze tutaj jest raj .Jak jeszcze pisales z Polski to w sumie mase postow otrzymales z wyjasnieniami jak tutaj jest , w zasadzie na wszystkie zadane przez Ciebie pytania dostales odpowiedz.

Pierwsza i podstawowa zasada tutaj na poczatku poki nie poznasz co z czym sie je SCHOWAC AMBICJE bardzo gleboko ....

Jak juz zaskoczysz to tylko mozesz sie piac w gore .Nadal sa tutaj mozliwosci dla ludzi wyksztalconych i ambitnych .

Zycze duzo szczescia i przedewszystkim wytrwalosci

Anglia nie taka "fajna"...? 12 lata 1 tydzień temu #5

• GWIAZDKA23
  • GWIAZDKA23 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel forum
Witam.

Najpierw do Coxo.

Ja zbadalem poziom nauczania w Anglii i w Polsce jedt definitywnie wyzszy jesli chodzi chociazby o nauczanie ogolne. Jesli Angole moge sie w czyms rownac to w ksztalceniu specjalistow - mowie tu o poziomie uniwersyteckim. Dlatego uczulam na uzywanie w CV okreslen: ukonczylem szkole srednia, szkole wyzsza itp. Szkola srednia - w doslownym tlumaczeniu middle school - zaczyna sie ja w Anglii w wieku 9 i pol roku i konczy ok 14. Wszelkie mozliwe tlumaczenia samych nazw Liceum, Technikum itd nie mowia Anglikom nic, bo jak niby maja im cos powiedziec skoro tu nie ma Technical Schools? Odpowiednikiem polskiej szkoly sredniej, czy to technikum czy liceum jest college.

Szkola wyzsza - tlumaczona najczesciej jako High School (nie ma tu nic takiego) lub jeszcze gorzej Upper School (takie cos jest, tyle ze zaczyna sie ja po skonczeniu middle school w wieku 14 lat i konczy okolo 16-17) w tym kraju nazywa sie University i nie spotkalem sie z innym przemawiajacym do Angoli tlumaczeniem.

Patrzac na to spytajcie u Was w pracy kto jest absolwentem colleg'u? Kto ukonczyl university? Powiedzcie szukajac pracy co ukonczyliscie nazywajac to angielskimi nazwami a nie tylko po angielsku. To dziala

Pozdrawiam

Anglia nie taka "fajna"...? 12 lata 1 tydzień temu #6

• emu
  • emu Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
marcino111 napisał:
Ja zbadalem poziom nauczania w Anglii i w Polsce jedt definitywnie wyzszy jesli chodzi chociazby o nauczanie ogolne

Prosze mi powiedziec jak sie to bada?

Za wiele czynnikow wplywa na poziom edukacji w danym kraju a wiecej jesli porownuje sie dwa kraje, a wiec jest to na prawde trudne a co najmniej dyskusyjne i nie widzialem jeszcze jakichs sensownych wynikow badan na ten temat.

marcino111 napisał:
Jesli Angole moge sie w czyms rownac to w ksztalceniu specjalistow - mowie tu o poziomie uniwersyteckim

W sprawie specjalistow mozna sie zgodzic, tyle ze tutaj decydujacy wplyw maja naklady finansowe.U nas w PL wiadomo jak z tym jest.

A podsumowujac to cale porownywanie, to troche to jak przeliczanie wyplaty angielskiej na polskie pieniazki i mowieniu co za to mozna kupic a co nie i odwrotnie.Jest to co najmniej niemiarodajne jesli wrecz nie glupie.

Pozdr
Czas generowania strony: 0.328 s.