1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 26.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Uwaga palacze! UK wprowadza nowe prawo dotyczące e-papierosów oraz palenia w samochodzie

palenie ukZ dniem 1 października 2015 roku, w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie nowe prawo, regulujące sprzedaż elektronicznych papierosów oraz olejków do e-papierosów nieletnim (bądź też do użytku przez nieletnich). Nowe regulacje obejmą też zagadnienie palenia papierosów w prywatnych samochodach. Palacze powinni zapoznać się z przepisami – za ich złamanie grozi bowem kara.

NOWE ZMIANY

Od 1 października 2015 roku za nielegalnym będzie:
- sprzedawanie przez spedawców w sklepach elektronicznych papierosów i olejków do e-papierosów osobom, które nie ukończyły 18. roku życia,
- kupowanie (bądź próba nabycia) przez dorosłych wyrobów tytoniowych i elektronicznych papierosów dla kogoś, kto nie ma jeszcze 18 lat.
- palenie papierosów w samochodzie w towarzystwie osób poniżej 18 roku życia


PRZEPISY DOTYCZĄCE PALENIA W PRYWATNYCH SAMOCHODACH

Od 1 października, nie będzie można zapalić w prywatnym samochodzie (z pełnym dachem), jeśli znajduje się w nim więcej niż jedna osoba i jedna z osób jest w wieku poniżej 18 lat.

W myśl tego przestępstwem będzie:
- palenie papierosów w prywatnym samochodzie przez osobę w dowolnym wieku, jeśli w aucie znajduje się ktoś, kto nie ukończył 18 roku życia
- jeśli kierowca nie zaprzestanie palenia w powyższej sytuacji

Ograniczenia te nie dotyczą papierosów elektronicznych.

Karą za każde z przestępstw będzie £50 (jeśli ktoś popełni oba na raz, może również za oba zostać ukarany).

Auta do prywatnego użytku powinny być wolne od dymu tytoniowego tylko w przypadku przewożenia więcej niż jednej osoby, więc jeśli ktoś ma 17 lat i pali sobie sam w samochodzie – nie popełnia przestępstwa.

Nowe prawo dotyczy prywatnych samochodów przykrytych całkowicie lub częściowo dachem. Kabriolety czy auta typu coupe z odkrytymi i schowanymi dachami, nie podlegają opisywanej legislacji. Auta z otwartym szyberdachem – przeciwnie.

Uważać powinny także te osoby, które chcą zapalić w towarzystwie osoby niepełnoletniej w aucie z pełnym dachem ale przy otwartych drzwiach – taka sytuacja również będzie złamaniem prawa.

NOWE PRAWO – DLACZEGO?

Odpowiedź jest prosta – aby chronić zdrowie dzieci i młodzieży.

Jeśli dziecko staje się biernym palaczem, wdycha do swojego organizmu tysiące substancji chemicznych. A to oznacza ryzyko poważnych chorób, np. zapalenia opon mózgowych, raka czy chorób układu oddechowego. Bierne palenie może doprowadzić także do pogorszenia astmy u dzieci.

Bierne palenie jest groźne dla wszystkich, ale dla dzieci w szczególności, gdyż oddychają one szybciej i mają jeszcze słabo rozwinięte drogi oddechowe, płuca oraz układ odpornościowy.
Palenie w towarzystwie dziecka, przy otwartym oknie, nie zniweluje szkodliwego efektu dymu papierosowego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC