1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 23.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Bedford świętuje Diwali

diwali 2016 bedfordW zbliżający się weekend centrum Bedford wypełni się światłem – dosłownie i w przenośni. Hindusi już po raz kolejny zaproszą nas do wspólnego świętowania triumfu dobra nad złem, w ramach obchodów święta Diwali (Festival of Lights) w sobotę, 29 października w Corn Exchange, w godzinach 15:00 – 20:00.

Diwali to hinduistyczne święto światła, trwające pięć dni i zaliczane do grona świąt ruchomych. Sanskryckie słowo dipawali oznacza rząd lamp (od słów dipa – lampa oraz awali – rząd) i odnosi się do lampek oliwnych z wypalanej gliny, które są zapalane przed każdym domem na powitanie Lakszmi, bogini szczęścia i dobrobytu. Lampki symbolizują zwycięstwo światła nad ciemnością, dobra nad złem. Oprawę święta wzbogacają sztuczne ognie i dekoracje kwiatowe. Diwali jest obchodzone z rozmachem, towarzyszą mu liczne imprezy kulturalne. Nie inaczej będzie w tym roku w Bedford.

Wydarzenie rozpocznie się barwną paradą, która wyruszy o godzinie 14.30 sprzed Tesco Metro przy Midland Road w kierunku właściwego miejsca imprezy czyli do Bedford Corn Exchange.

Tam z kolei na zgromadzonych gości czeka pięć godzin nieustannej rozrywki. Wśród atrakcji m.in.: tańce i muzyka rodem z Bollywood, kącik dla najmłodszych, stoiska handlowe oraz te z tradycyjnym potrawami, loteria z nagrodami oraz spektakularny finał z tańcem Bhangra.

Wstęp bezpłatny – zapraszamy!

festival of light bedford 2016 plakat

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC