1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.9.2019
 
 
 
MIEJSCE REKLAMA  Plumb Care banner 170x200
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Sezon kąpielowy w Wielkiej Brytanii oficjalnie rozpoczęty

sezon kapielowy ukSezon kąpielowy w UK możemy uznać za otwarty. W zeszłym roku wybrzeże Anglii pobiło rekord czystości, gdy 99.5% miejsc do pływania pozytywnie przeszło test czystości wody. Dla porównania, w roku 1988, wynik wynosił zaledwie 65%. W obecnym okresie jednak wchodzą w życie nowe, bardziej zaostrzone, bo aż dwa razy surowsze, unijne standardy, które muszą zostać spełnione przez brytyjskie kąpieliska. Jakie korzyści przyniosą one pływakom i jak sprawdzić, gdzie najlepiej popluskać się w tym sezonie?

Od teraz aż do września, Environment Agency przeprowadza swój roczny program sprawdzania jakości wody na ponad 400 plażach i jeziorach.

Utrzymanie wysokich standardów kąpielisk nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza teraz, kiedy zaostrzyły się przepisy Unii Europejskiej w tym temacie. Od ponad dwóch dekad czynione są dramatyczne wysiłki, aby zapobiec zanieczyszczeniom, które lądują w wodach. Od 1990 roku, brytyjskie przedsiębiorstwa wodociągowe zainwestowały 2 biliony funtów w ochronę wód kąpielowych i planują na ten cel przeznaczyć jeszcze 350 milionów w okresie kolejnych pięciu lat.

Environment Agency twierdzi, że dzięki współpracy z takimi właśnie przedsiębiorstwami, rolnikami i lokalnymi społecznościami, które są edukowane m.in. przez urzędy miejskie, poprawi się czystość 6 tysięcy kilometrów rzek oraz 50 kąpielisk w ciągu następnych pięciu lat.

- Jakość wody przy angielskich plażach jest obecnie lepsza niż kiedykolwiek – komentuje Ed Mitchell, dyrektor w Environment Agency – Dobra i czysta woda, w której można się wykąpać, jest niezbędna dla zdrowia ludzi, turystyki regionalnej i rozwoju ekonomicznego. Każdy może przyczynić się do jej osiągnięcia, dlatego apelujemy do firm, rolników, urzędów oraz osób żyjących na wybrzeżu, pracujących tam czy odwiedzających je rekreacyjnie, aby pomogli nam w ciągłym ulepszaniu wód.

Nie da się ukryć, że najważniejszym czynnikiem, który w krótkim czasie ma wpływ na czystość wody, pozostaje pogoda (np. gdy intensywne opady deszczu powodują dostawanie się różnych zanieczyszczeń do wód). Dlatego przed każdym wypadem nad morze czy inną wodę, dobrze jest sprawdzić dane miejsce na następującej mapie, która jest na bieżąco aktualizowana zgodnie ze stanem faktycznym lub przewidywanym co do czystości kąpieliska:

http://environment.data.gov.uk/bwq/profiles/

W ramach nowych regulacji unijnych, od 2016 roku, każdy lokalny samorząd w UK będzie musiał odpowiednio oznakować dane kąpielisko na swoim terenie, aby pokazać, czy spełniło ono ulepszone normy czystości wody oraz czy kąpiel w nim jest zalecana, czy wręcz odwrotnie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC