1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 19.1.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

National Living Wage od kwietnia w UK

national living wage ukOd 1 kwietnia 2016 roku, wszyscy pracownicy powyżej 25. roku życia, zatrudnieni w Wielkiej Brytanii, będą mieli prawo do zarabiania £7.20 za godzinę swojej pracy. Ta nowa stawka nosi nazwę National Living Wage i jest o 50 pensów wyższa niż obowiązująca obecnie podstawowa stawka krajowa (National Minimum Wage).

Pracownikom poniżej 25. roku życia nadal należeć się będzie wynagrodzenie według National Minimum Wage - £6.70 za godzinę.

Brytyjski rząd zobowiązał się do corocznego podwyższania National Living Wage, jak do tej pory miało to miejsce w przypadku National Minimum Wage, aż do poziomu £9 w 2020 roku.

Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, powinni się upewnić, że od początku przyszłego miesiąca wynagrodzenia są wypłacane według obowiązującej prawnie stawki. Nieuczciwych pracodawców czeka kara w wysokości 200% należnej pracownikowi kwoty – jeśli nie wywiążą się z obowiązku zapłaty poprawnej pensji w ciągu 14 dni. Maksymalna kara pieniężna dla pracodawcy to £20,000 za pracownika. Dodatkowo, ci pracodawcy, którzy nie zapłacą pensji z uwzględnieniem National Living Wage, otrzymają zakaz wykonywania funkcji dyrektorskiej na okres 15 lat.

Więcej informacji o National Living Wage znajduje się na stronie: https://www.livingwage.gov.uk/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC