1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.11.2018
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

Uwaga! Ważne zmiany w wywozie śmieci w Bedford

kosze smieci bedfordMieszkańcy Bedford już wkrótce będą zmuszeni do ograniczenia ilości odpadów, wyrzucanych do czarnych pojemników. Urzędnicy, poszukując oszczędności w miejskiej kasie, zaakceptowali projekt, w myśl którego miejskie śmieci mają być wywożone w systemie dwutygodniowym. Zmiana zacznie obowiązywać od 31 października bieżącego roku.

Przekształcenie harmonogramu wywozu nieczystości oznacza, że w jednym tygodniu opróżniane będą tylko czarne kosze, a w kolejnym pojemniki z pomarańczową oraz zieloną pokrywką – i tak na zmianę. Przy czym każdego roku, od grudnia do lutego, wywożenie zawartości "zielonych" koszy (odpady ogrodowe) zostanie zawieszone w związku z okresem zimowym.

Wprowadzenie powyższych zmian poprzedziły konsultacje obywatelskie, dzięki którym urząd otrzymał prawie 2000 odpowiedzi od mieszkańców miasta.

Urzędnicy liczą na oszczędności rzędu £500,000 rocznie. Część tej sumy zostanie dodatkowo uzyskana przez cięcia w liczbie zatrudnianych pracowników oraz w ilości operujących śmieciarek.

Rzeczniczka Bedford Borough Council przekonuje, że modyfikacja rozkładu wywozu odpadów to konieczność. W tym roku bowiem kończy się otrzymywane przez urząd dofinansowanie rządowe dla tygodniowych wywozów (w sumie 3 miliony funtów) i nic nie wskazuje na to, aby miało być ono przedłużone na kolejny okres. Ponadto, Bedford Borough Council, ze względu na kolejne redukcje dotacji, musi znaleźć oszczędności w wysokości 23 milionów funtów do roku 2019.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC