1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 26.5.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

W piątek rano zaobserwujemy zaćmienie słońca

zacmienie slonca ukJuż w piątek, 20 marca, w godzinach porannych, zaobserwujemy zjawisko zaćmienia słońca. Co prawda, jako mieszkańcy Bedford, nie należymy do grupy szczęśliwców, którzy będą mogli podziwiać całkowite zaćmienie – tej atrakcji uświadczą osoby przebywające na duńskich Wyspach Owczych i norweskim Svalbardzie. U nas, przy sprzyjających warunkach, zobaczymy, jak księżyc przysłania słońce w około 83%.

Zasada jest bowiem prosta; im dalej na północ Wielkiej Brytanii, tym większe zaćmienie. Obrazuje to następująca mapa:
http://astro.ukho.gov.uk/eclipse/0112015/uk/uk_2015.html

Zjawisko astronomiczne potrwa około dwóch godzin, ze szczytem aktywności około 9.30 rano.

Póki co, piątkowe prognozy pogody przewidują częściowe zachmurzenie – nie jest to zatem sprzyjająca podziwianiu nieba aura.

Jeśli natomiast przewidywania się nie sprawdzą, a Wy będziecie chcieli stać się obserwatorami spektaklu na niebie, to pamiętajcie o bezpiecznym oglądaniu. W żadnym wypadku nie należy patrzeć się na słońce gołym okiem, gdyż grozi to uszkodzeniem wzroku. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne również nie wchodzą w rachubę – należy użyć odpowiednio chroniących oczy, jednorazowych okularów ze specjalnym filtrem. Do patrzenia wprost na Słońce nadaje się także specjalna gruba folia mylarowa lub szybki spawalnicze o numerze 13.

W internecie jest mnóstwo domowych sposobów na przygotowanie się do oglądania zaćmienia, chociażby z wykorzystaniem kliszy rentgenowskiej. Należy jednak pamiętać, że oprócz wymienionych powyżej rozwiązań, żadne inne nie dają 100% ochrony naszych oczu i wzroku przy bezpośredniej obserwacji. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC