1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 11.12.2018
 
 
 
   
  SHA baner
 
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
Odszkodowania londyn anglia Birmingham
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA

Czy Bedford czeka podwyżka council tax?

council tax bedford 1Kontrowersyjny pomysł zaproponował dzisiaj Olly Martins, Bedfordshire’s Police and Crime Commissioner, który chce podwyższyć kwotę płaconą na rzecz służb policyjnych przez mieszkańców hrabstwa w lokalnym podatku od nieruchomości czyli w council tax. Owa podwyżka miałaby wynieść 15.85% ale jej wprowadzenie w życie jest uzależnione od głosu opinii publicznej, wyrażonego w referendum.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku nastąpił wzrost w kwocie council tax płaconej przez rezydentów na dokładnie ten sam cel. Wtedy jednak podwyżka uplasowała się na poziomie 1.99% czyli poniżej 2%, przy których prawo wymaga przeprowadzenia referendum.

Tym razem opinia zainteresowanych miałaby być sprawdzona przy okazji głosowania w wyborach powszechnych, w dniu 7 maja bieżącego roku.

Jeśli pomysł uzyska aprobatę, to wtedy mieszkańcy zapłacą w podatku o £16.53 rocznie więcej (domy i mieszkania w kategorii A), £19.29 (grupa B), £22.04 (kategoria C) oraz £24.80 (dla lokum w grupie D). Na poniższej stronie możecie sprawdzić, do jakiej kategorii zalicza się Wasze miejsce zamieszkania:
https://www.gov.uk/council-tax-bands

Na co zostaną przeznaczone dodatkowe pieniądze? Komendant Martins tłumaczy, że dzięki nim służby policyjne naszego hrabstwa zyskają solidniejsze podstawy finansowe. Dzięki uzyskanym 4.5 milionom funtów policja będzie mogła m.in. zatrudnić 100 nowych oficerów policyjnych, pracujących najbliżej lokalnej społeczności i zaoferować im etaty przynajmniej do 2021 roku.

- Ludzie w różnych częściach naszego hrabstwa wciąż powtarzają mi, że chcą widzieć większą obecność policji w swoim miejscu zamieszkania – tłumaczy Martins.

Owo zdanie zdaje się potwierdzać wyliczenie naczelniczki policji, Colette Paul, według którego szeregi Bedfordshire Police powinno zapełnić przynajmniej 300 dodatkowych oficerów. Wystarczy spojrzeć na średnią krajową – na jednego policjanta przypada około 29 popełnianych na danym terenie przestępstw. W naszym hrabstwie ta liczba wynosi 38. Nie przeszkadza to jednak naszym oficerom w zajmowaniu 11 miejsca w kraju pod względem wykrywalności przestępstw. Nasze siły policyjne są ponadto jednymi z najtańszych do utrzymania przez mieszkańców – fundusze otrzymywane przez Bedfordshire Police z council tax to trzecia najniższa kwota w całej Anglii i Walii.

Komendant Martins udowadnia też, że chęć podwyżki council tax to decyzja, która może zapobiec przyszłym, spodziewanym problemom, spowodowanym cięciami w budżecie policji w latach 2018/2019. 

Jak na planowaną podwyżkę zareaguje opinia publiczna w Bedford i okolicach? Tego najpewniej dowiemy się 7 maja. Póki co, jak wynika z wciąż trwającej, internetowej ankiety lokalnej gazety Bedfordshire on Sunday, 60% respondentów opowiada się przeciw zmianom.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 DOMPOLSKI BANER
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC