1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Krytyczna sytuacja na ostrych dyżurach w Bedfordshire i Hertfordshire

nhs uk 1Ostry dyżur w Bedford, a także w pozostałych miejscowościach na terenie Bedfordshire i Hertfordshire osiąga swój krytyczny punkt. Wszystko za sprawą ogromnej ilości pacjentów, przybywających w ostatnich dniach do izby przyjęć bądź wzywających karetki. Sytuacja jest na tyle poważna, że służby medyczne nie potrafią sobie z nią poradzić, stąd apel do wszystkich chorych o rozwagę i pomoc.

- Ostre dyżury w szpitalach mogą przyjmować i leczyć tylko te osoby, których stan zdrowia jest poważny lub zagrażający zdrowiu – przypomina Dr Hari Pathmanathan, szef East and North Hertfordshire Clinical Commissioning Group. – Karetki powinny być wzywane wyłącznie w stanach autentycznego zagrożenia zdrowia lub życia. Jeśli dzieje się inaczej, to pacjent nie tylko nie otrzyma właściwej pomocy, ale również życie innych osób, do których powinien był w tym czasie dotrzeć ambulans, może być narażone.

Jeśli ktoś przyjedzie na ostry dyżur w Bedfordshire lub Hertfordshire z niegroźną przypadłością, to nawet po długim okresie czekania może zostać odesłany do domu z kwitkiem – komentuje doktor.

Z kolei jedna z lokalnych lekarek, Dr Monica Alabi dodaje, że pacjenci nie powinni pojawiać się w szpitalach z powszechnymi, typowymi w zimie objawami, takimi jak kaszel, przeziębienie, infekcja dróg oddechowych, wymioty czy biegunka. – Jeszcze nigdy nasze szpitale nie pracowały pod taką presją, dlatego kluczowe jest, aby wszyscy zrozumieli powagę sytuacji i zrobili co się da, aby usprawnić działanie placówek tej zimy.

Inne sposoby pomocy i poprawy swojego samopoczucia w przypadku niewielkich problemów zdrowotnych uwzględniają:

- odwiedzenie strony internetowej NHS Choices – po poradę i informację, jak dbać o siebie i swoją rodzinę. Opisanych tam jest wiele chorób i objawów: www.nhs.uk

- wizyta w aptece – po poradę eksperta i niedrogie lekarstwa, które złagodzą symptomy i pomogą w leczeniu dolegliwości. Najbliższą aptekę można wyszukać na stronie:
www.nhs.uk/service-search

- spotkanie z doktorem pierwszego kontaktu – jeśli stwierdzi on, że potrzebujemy konsultacji w szpitalu, to bezpośrednio umówi nas ze specjalistą

- telefon do NHS 111 – bezpłatna porada w przypadku, gdy nasza przychodnia jest zamknięta. Tylko w sytuacjach pilnych ale niezagrażających zdrowiu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC