1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 23.3.2019
 
 
 
   
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Spadek poziomu bezrobocia przyćmiony przez niskie płace i wzrost inflacji

bezrobocie bedford 1Nasze miasto i najbliższe okolice mogą poszczycić się spadkiem ilości osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych czyli Jobseekers Allowance (JSA). Bezrobotnych na zasiłku od lata ubyło i jest ich obecnie 2,930. To o 32% mniej niż w zeszłym roku o tej samej porze i o 2.5% mniej niż w zeszłym miesiącu. Okazuje się, że pod tym względem nie odbiegamy od reszty kraju; stopa bezrobocia zmniejszyła się i wyniosła 6.2%. Dla smutnego porównania, w Polsce to poziom 11.7% (sierpień 2014).

Liczba osób w wieku od 18-24 lat, korzystająca z JSA i zarejestrowana w Bedford zmniejszyła się do 630 od sierpnia 2013 roku (redukcja o 42.2 %).

Aż 30.61 mln ludzi jest obecnie zatrudnionych w UK. Wzrost o 9.9% odnotowano również w ilości osób samozatrudnionych.

Analitycy są zgodni, że mamy do czynienia z danymi porównywalnymi do tych sprzed recesji. To także znak, że kraj wraca do ekonomicznej i gospodarczej formy po kryzysie.

Wraca jednak powoli, o czym mówią dodatkowe wskaźniki. Przeciętne średnie wynagrodzenie w kraju (bez bonusów/premii) wzrosło w ciągu roku o zaledwie 0.7% - jest to najniższy wzrost, jaki kiedykolwiek odnotowano. Jeśli zestawimy tą liczbę z poziomem inflacji (obecnie 1.5%), to otrzymamy wynik, który na dalszy plan spycha wszystkie pozytywy o zatrudnieniu. Podwyżki płac nie nadążają bowiem za inflacją, realne wynagrodzenia w rezultacie maleją a rodziny odczuwają to w swoim standardzie życia.

Po raz pierwszy, od momentu rozpoczęcia prowadzenia wyżej opisanych statystyk, mamy do czynienia z sytuacją, gdy koniec bezrobocia i rozpoczęcie pracy nie równa się automatycznemu wyjściu z biedy; jest teraz więcej osób pracujących i żyjących ubogo niż bezrobotnych. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC